Iba polovica mladých Slovákov dokáže správne definovať finančné pojmy. Svoju finančnú gramotnosť preceňujú 

Úroveň finančnej gramotnosti kolíše naprieč vekovými kategóriami, ale aj medzi pohlaviami.

Čítať viac ›

Ostatné služby

Intrum vám pomôže, aby ste dostali úhradu, dokonca to garantujeme. Naše platobné služby urýchlia platby pre vás a podporia vaše finančné toky.

Upomienkový servis

Vaši zákazníci majú tiež plné ruky práce a niekedy sa stane, že vám zabudnú zaplatiť v dohodnutom čase. Aké sú vaše možnosti?

Buď si nájdete čas na pravideľné overovanie platieb od vašich zákazníkov telefonicky či emailom, alebo sa obrátite na nás.

Pri nastavovaní spôsobu a frekvencie pripomienok vychádzame z našich dlhoročných skúseností. Máme prehľad o platobných vzoroch a trendov zákazníkov, čo nám umožňuje precízne nastaviť celý proces. Zákazníci dostanú pripomienky včas.

Takto dosiahneme lepšiu platobnú morálku, zatiaľ čo vaše dobré vzťahy ostanú zachované a vy dostanete zaplatené včas. 

 • Zistíme dôvody omeškaných platieb
 • Vylepšíme komunikáciu s vašimi klientmi a odstránime administratívne chyby
 • Individuálne upravíme podmienky

 

Služby k DPH

Keď ste v zahraničí, platíte daň z pridanej hodnoty. Vaši zamestnanci platia DPH keď sú na pracovnej ceste, či sa zúčastňujú veľtrhov, vzdelávacích pobytov atď.. 

Rozdiely sú badateľné aj pri malých faktúrach; napr. v Nemecku, faktúra za ubytovanie v hotely vo výške 100 Eur zahŕňa 19 Eur. Sto faktúr za ubytovanie činí 1.900 Eur za DPH. Jeden stánok na výstave môže ľahko stáť 5.000 Eur, čo znamená, že vratná DPH na jednej fakúre je 950 Eur. 

Mnoho firiem odrádza zložitosť procesu vrátenia DPH hlavne kvôli jazykovým bariéram a rôznorodosti pravidiel v rôznych krajinách. 

 

 • Poradenstvo v oblasti vrátenia DPH
 • Vybavíme za vás žiadosť o vrátenie DPH a všetko odkomunikujeme s príslušnými orgánmi
 • Ušetríme vám čas a peniaze pri žiadosti o vrátenie DPH
 • Cenová ponuka na mieru

 

Využite rýchly variant refundácie

Prepravné spoločnosti majú možnosť získať okamžitú náhradu za tankovanie. Rýchly variant refundácie platí pre všetky tankovacie karty bez ohľadu na predajcu. Expresná, jednoduchá a cenovo efektívna služba!

 

Prenájom loga

Prenájom firemného loga je služba založená na základe zmluvného vzťahu o používaní pečiatky s logom Intrum Slovakia s.r.o..

Vložte odtlačok pečiatky na vaše vystavené faktúry a dajte svojim odberateľom najavo, že za chrtbom vám stojí silný partner, ktorý sa špecializuje na správu a management pohľadávok. 

Je to služba s preventívnym účinkom, ktorá nenásilnou formou smeruje vášho klienta k včasnej úhrade doručenej faktúry. 

 • Naše logo na vašich faktúrach
 • Pečiatka na rok
 • Prevencia pred omeškaním
 • Spokojný zákazník

Zaujímajú vás ďalšie informácie?