8 tipov ako ochrániť svoje dieťa pred dlhmi v dospelosti. 

Kedy je už neskoro začať s finančnou výchovou dieťaťa?

Čítať viac ›

Slovensko je na chvoste európskeho barometra finančnej pohody

V týchto dňoch vychádza najnovší Barometer finančnej pohody 2021. Vydáva ho spoločnosť Intrum, európsky líder v oblasti správy pohľadávok. Intrum Barometer finančnej pohody je nástroj na meranie a prehľad finančnej pohody európskych spotrebiteľov v 24 krajinách.

Pojem „finančná pohoda“ pritom definujeme ako mať finančné zabezpečenie na uspokojenie každodenných potrieb a mať svoje financie pod kontrolou. Údaje pre tvorbu rebríčka sú získavané z Európskeho prieskumu platobného správania spotrebiteľov (ECPR - European Consumer Payment Report) a zo štatistických hospodárskych výsledkov jednotlivých krajín.

"Intrum barometer finančnej pohody je jednoduchý nástroj, kde sa vieme pozrieť, ako sa celkovo darí spotrebiteľom na Slovensku a aj v rámci celej Európy v oblasti ich domácich financií. Iba piatim krajinám sa medziročne podarilo celkové skóre zlepšiť. Ostatné krajiny zaznamenali zhoršenie, čo aj bolo očakávané vzhľadom na korona krízu a jej dopady na ekonomiku. Slovensko sa žiaľ v celkovom hodnotení prepadlo až na predposledné 23. miesto,"
- informuje Martin Musil, výkonný riaditeľ Intrum Slovakia s.r.o.

Podrobnejšie výsledky nájdete v našej tlačovej správe:

  • Úspory, príjem domácností a finančná gramotnosť sú silné stránky krajín s najväčšou finančnou pohodou
  • Slovensko padlo takmer na úplný spodok rebríka