TS: Slovenské podniky sú opatrne optimistické. 

Prieskum odhalil skryté hrozby.

Čítať viac ›

Vznik vedúceho poskytovateľa služieb na talianskom trhu zlyhaných úverov

Strategické partnerstvo medzi spoločnosťami Intrum a Intesa Sanpaolo prinieslo viacero výhod - zdravšiu súvahu, lepšie služby a dlhodobo atraktívne výnosy.

Spojenie divízie vymáhania problémových úverov spoločnosti Intesa Sanpaolo s talianskou pobočkou spoločnosti Intrum vytvorilo vedúceho poskytovateľa svojho druhu v Taliansku. Spoločný podnik spravuje úvery v hodnote približne 40 miliárd EUR a Intesa si ponecháva veľký menšinový podiel v platforme aj v portfóliu.

Intrum a Intesa sa dohodli na desaťročnej exkluzívnej zmluve o obsluhe existujúcich a nových portfólií. V rámci dohody sme tiež prevzali 600 zamestnancov banky a spojili ich s našimi 400 zamestnancami v Taliansku.

Spoločný podnik spolu so spoluinvestorom CarVal získal portfólio nesplácaných úverov GBV v hodnote 12 mld. EUR. Štruktúra dlhodobého partnerstva umožní Intese profitovať z atraktívnych výnosov, ako aj zlepšiť vlastnú bilančnú pozíciu a obsluhu.

Spoločnosť Intrum bola potešená, že sa jej podarilo dokončiť túto komplexnú transakciu v krátkom čase. Partnerstvo umožnilo banke riešiť jej strategické ciele a dokazuje angažovanosť spoločnosti Intrum na dôležitom trhu.


O spoločnosti Intrum

Ako európsky líder na trhu správy pohľadávok má Intrum rozsiahle skúsenosti v oblasti služieb vymáhania pohľadávok a priamo pôsobí v 24 krajinách Európy a v Latinskej Amerike (Brazília). V našej skupine máme viac ako 10 000 skúsených zamestnancov.


Tu môžete začať proces a stať sa naším klientom

Podporujeme vás. Po celý čas