Medzinárodné vymáhanie pohľadávok

Dokážeme vám pomôcť aj za hranicami Slovenska. Budeme pre vás monitorovať platby, pripomínať vašim zákazníkom splatnosť a spustíme proces inkasa v prípade, že k úhrade nepríde včas. Vďaka našej excelentnej zákazníckej starostlivosti si môžete byť istí, že bez ohľadu na reč, či časové pásmo sú vaši zákazníci v spoľahlivých a bezpečných rukách. Priamo pôsobíme v 25 krajinách a vďaka našej partnerskej sieti Intrum Net máme dosah v ďalších 160 krajinách.

 

Ušetrite svoj čas a peniaze a navyše znížte obchodné riziko na nových trhoch.

Silná a rešpektovaná globálna značka

Prehľad o lokálnych zákonoch a postupoch

Celkové pokrytie >180 krajín

Odborné skúsenosti zo všetkých trhov v sieti


Plynulý platobný proces aj za hranicami

Vďaka našej rozsiahlej medzinárodnej sieti (25 krajín s priamym zastúpení + 160 krajín v našej partnerskej sieti) vám vieme zabezpečiť včasné platby aj za hranicami vlastnej krajiny. Môžete ušetriť čas, peniaze, námahu a znížiť obchodné riziko.

Jeden partner pre všetky krajiny, v ktorých pôsobíte

Zabezpečíme komplexné služby inkasa pohľadávok pre vás na všetkých vašich trhoch. Formálne bude spolupráca zastrešená jedným kontraktom s príslušnými dodatkami pre jednotlivé krajiny.

Dôkladná znalosť zákonov a predpisov

Cezhraničné obchodovanie a inkaso pohľadávok si vyžaduje znalosť miestnych zvyklostí a postupov. A tú my máme.

Často kladené otázky

FAQ - Medzinárodné vymáhanie pohľadávok | Intrum

V ktorých krajinách poskytujete inkasné služby?

Služby vymáhania pohľadávok dokážeme poskytovať kdekoľvek, kde podnikáte. Máme vlastnú globálnu partnerskú sieť Intrum Network. Vďaka nej získate prístup k profesionálnemu inkasu na celom svete. Všetci naši partneri dodržiavajú prísne zmluvné podmienky a miestnu legislatívu. Môžete si byť istí, že vaše prípady spracúvame eticky a v súlade s predpismi.

S kým budeme komunikovať?

Budete mať pridelenú kontaktnú osobu, ktorá bude pôsobiť vo vašom regióne a hovoriť vaším jazykom. Zabezpečí pre vás a vašich zákazníkov príjemné využívanie našich služieb. Zároveň bude pôsobiť ako jediný kontaktný bod v rámci partnerskej siete Intrum.

Akým spôsobom prevedieme naše pohľadávky ku vám?

Ponúkame jednoduchý a bezpečný spôsob, ako to urobiť. Pomocou Intrum Web, nášho klientskeho portálu, môžete jednoducho odovzdať neuhradené faktúry určené na vymáhanie.

Ako môžem sledovať napredovanie?

Sledovanie pokroku v inkasovaní účtov, ktoré ste nám odovzdali, je jednoduché. Dostanete nepretržitý 24/7 prístup k Intrum Web, nášmu klientskemu portálu. Rýchlo si budete vedieť odsledovať, čo sa nám už podarilo vymôcť. K dispozícii budete prehľad o otvorených a uzavretých prípadoch. Budete môcť skontrolovať pokrok v jednotlivých prípadoch a na prvý pohľad vidieť celkový obrat.

Ako dostanem svoje peniaze?

Po zabezpečení platby prevedieme všetky finančné prostriedky, ktoré nám boli vyplatené, na váš účet.

Koľko budeme platiť?

Náš poplatok si účtujeme len v prípade, že je vymáhanie úspešné. Keď sa skontaktujeme s vaším zákazníkom a zabezpečíme úhradu. Následne vás požiadame o vyplatenie dohodnutého percenta z vymoženej sumy. Naše poplatky závisia od veku, hodnoty, miesta a profilu pohľadávky (je dlžníkom spoločnosť alebo spotrebiteľ).

5 bodov, ktoré musíte ovládať pri rozhodovaní o medzinárodnom inkase

Podnikanie na medzinárodnej úrovni otvára obrovský potenciál pre zvýšenie predaja vašich produktov a služieb. Zároveň však môže vaše podnikanie vystaviť väčšiemu riziku neplatenia.

Veľký podiel našich klientov tvoria spoločnosti, ktoré majú centralizované riadenie, zatiaľ čo ich zákazníci pôsobia v mnohých geografických oblastiach. To prináša vyššie nároky na procesy vymáhania pohľadávok.

 

Prečítajte si viac o tom, na čo by ste nemali zabudnúť, keď vo svojej spoločnosti nastavujete procesy správy medzinárodného inkasa.

“Sme tam, kde nás potrebujete, keď nás potrebujete. Vďaka odborníkom na správu pohľadávok, službám a riešeniam, ktoré pokrývajú všetky krajiny sveta, vieme, ako zabezpečiť, aby ste dostali zaplatené a chránili tak svoje podnikanie, povesť a značku.”

Michael Donahue, Head of Partner Network Relations & International Business Support Global Operations, International & Multinational Operations

Chcete zistiť, čo vieme pre vás urobiť? Spravte prvý krok k našej vzájomnej spolupráci

 • 1

  Kontaktujte nás vyplnením formulára

 • 2

  Náš predajný tím sa vám ozve, aby sme presne identifikovali vaše potreby

 • 3

  Spoločne navrhneme najvhodnejšie riešenie. To sa odvíja od veľkosti vašej firmy, počtu, veku a výšky pohľadávok a ostatných požiadaviek

 • 4

  Zrealizujeme službu s najvyššími etickými a zákonnými štandardmi. Ak budete mať záujem následne navrhneme ďalšie možnosti spolupráce


Tu môžete začať proces a stať sa naším klientom

Určujeme smer k prosperujúcemu podnikaniu