TS: Slovenské firmy na križovatke.  

Naskočia na vlnu AI revolúcie?

Čítať viac ›

TS: Každý druhý podnik sa vzhľadom na vysokú infláciu vzdáva rastu

Európsky platobný report 2023 (European Payment Report – EPR 2023) odhalil, že viac ako polovica slovenských podnikov zamerala svoju pozornosť z rastu na vyššiu efektívnosť a úsporu nákladov. Dôvodom je vysoká inflácia a rastúce úrokové sadzby. Tento trend potvrdzujú aj podniky v rámci celej Európy.

Spoločnosť Intrum, európsky líder v odvetví správy a inkasa pohľadávok, dnes oficiálne uvádza na trh slovenské vydanie najväčšieho európskeho prieskumu platobného správania podnikov - EPR 2023 Slovensko. Do prieskumu sa celkovo zapojilo 10 556 spoločností z 29 európskych krajín, z toho 240 podnikov zo Slovenska. Vykonané analýzy odhaľujú výzvy, ktorým podniky čelia v aktuálnych náročných ekonomických podmienkach.

Podniky vo všetkých oblastiach zápasia s vysokou infláciou, rastúcimi úrokovými sadzbami a krízou životných nákladov. To ich viedlo k tomu, že uprednostnili znižovanie nákladov a odklonili sa od investícií do rastu a inovácií. Polovica z nich potvrdzuje zníženie konkurencie schopnosti. Nie je isté, že toto je cesta, ktorá by vyriešila rastúcu infláciu. Spoločnosti by do budúcnosti nemali strácať zo zreteľa rast, pretože práve ten môže napomôcť dlhodobému zotaveniu a zabezpečiť, že podniky vyjdú z toho napokon silnejšie.
Martin Musil, výkonný riaditeľ Intrum Slovakia

Tu môžete začať proces a stať sa naším klientom

Určujeme smer k prosperujúcemu podnikaniu